Panel používateľa

CIKO® 3V Univerzal

CIKO® 3V Univerzal

Komínový systém CIKO 3V UNIVERSAL je určený pre všetky druhy palív a všetky druhy spotrebičov s prirodzeným odvodom spalín. Systém tvorí šamotová vložka, tepelná izolácia a keramická tvarovka obvodového plášťu.

Dostupnosť: Na objednávku 2-15 dní

Výrobca: CIKO®

Popis systému
Vnútorné šamotové vložky spoločne so šamotovou hmotou, ktorá je súčasťou systému, vytvoria celistvý komínový prieduch, odolávajúci teplotným i vlhkostným zmenám. Vnútorné priemery vložiek sa predávajú v štyroch prevedeniach: 140mm    160mm  180mm  200mm

Oblasť použitia
Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL je určený pre všetky druhy palív (pevné, plynné, kvapalné) a všetky druhy spotrebičov s prirodzeným odvodom spalín.
Príklad spotrebičov vhodných pre pripojenie ku komínovému systému CIKO® 3V UNIVERSAL:
Kotly na tuhé palivá -  Kotly na plyn s prirodzeným odvodom spalín - Kotly na olej - Krbové vložky - Krbové kachle

Tepelná izolácia
Tepelná izolácia, umiestnená medzi vnútorným šamotovým telesom a vonkajším nosným obvodovým plášťom komína má dve základné funkcie. Prvoradou úlohou je tepelne oddeliť vnútorné šamotové teleso od vonkajších vplyvov a zaistiť tak čo najrýchlejšiu reakci na rozkúrenie a stály prirodzený ťah komína.
Druhou úlohou je dilatácia vnútorného telesa, ktoré v závislosti na teplote spalín preukazuje objemové zmeny na rozdiel od objemovo stáleho komínového plášťu. Vlastná izolácia je dodávaná vo forme rohoží so spevňujúcou tkaninou (CIRS). Rohože sa po obtočení okolo vložiek spoja dodávanými kovovými sponami. Hrúbka izolácie je podla priemeru vnútornej vložky rôzna.

Obvodový plášť
Obvodový plášť komínu je tvorený tehelnými tvarovkami, murovanými pomocou dodávanej malty. Tvarovky sa skladajú v každej vrstve do páru a v jednotlivých vrstvách sú vzájomne pootočené o 90°. Pri viacprieduchových komínoch sa v každej druhej vrstve používajú špeciálne spojovacie tvarovky, ktoré zaisťujú previazanie muriva komínového plášťu a umožňujú zostaviť ľubovolný počet prieduchov v ľubovolnej kombinácii priemeru nútorných vložiek.
Pre spolahlivú funkciu komína je dôležité odvetranie komínového telesa, ktoré je pre komíny CIKO® charakteristické.

Certifikácia
Označenie tohto komínového systému podľa udelenej CE certifikácie je:  EN 13063-1+A1 T600 N1 D3 G50      
EN 13063-2+A1 T400 N1 W2 G50      EN 13063-3 T600 N1 D3 G50

Komínový systém CIKO® 3V Univerzal | PREFABETÓN - DIVIAKY | PREDAJ - DOPRAVA 

Nový komentár

* (Povinné)

  • Komíny CIKO
  • Tehly a komíny BAKONYTHERM
  • Vodomerné šachty
  • Polystyrén na zatepletnie
  • Farby laky omietky
  • Stavebné zmesi a hmoty KVK
  • AKCIA BRUK-BET®
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

Anketa

Páči sa Vám nová stránka?

odkaz

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info