Panel používateľa

Montáž komín CIKO

AKO NA MONTÁŽ

Systém CIKO® TEC je zložený z keramických izostatických komínových vložiek, vzduchovej medzery a obvodového plášťu z brúsených tehelných tvaroviek (pre spoločný komín ).

Montáž komína CIKO® TEC začína osadením bežnej šamotovej vložky, ktorá vytvára podstavec vnútorného prieduchu. Následne sa osadzuje kondenzačná objemka a kontrolný čistiaci otvor. Pred osadením tvaroviek obvodového plášťu je potrebné vyrezať otvor pre odvod kondenzátu a pre kontrolné dvierka podľa montážneho návodu.

Nad čistiacim otvorom sa osadí prvá distančná objímka. Objímka musí voľne obopínať komínovú vložku, aby bola umožnená tepelná rozťiažnosť vnútornej vložky. Volné konce objímky sa zamurujú do ložnej spáry medzi tehelné tvarovky. Tým je staticky stabilizovaná vnútorná komínová vložka. Distančné objímky sa osadzujú do každej tretej ložnej spáry (0,75m).

Hrdlové komínové vložky sa spájajú lepiacim tmelom Säurekitt, ktorý sa nanáša vždy na koniec novo osadzovanej vložky. Po zasunutí hornej vložky do hrdla spodnej sa prebytočný vytlačený tmel zotrie priloženou hubičkou a celý spoj sa zahladí.

V mieste požadovaného pripojenia spotrebiča sa osadzuje T-kus, ktorý je podľa typu pripojeného spotrebiču upravený.
a) V prípade tuhých palív sa pre napojenie oceľového dymovodu na keramický T-kus používa nerezová redukcia.
b) V prípade plynového kotlu sa do T-kusu osádza membránové tesnenie, ktoré je univerzálne pre akýkoľvek priemer dymovodu. Pri koaxialnych dymovodoch sa do vonkajšieho plášťu komínu osádza kryt sopúchu, ktorý redukuje otvor v keramických tvarovkách na vonkajší rozmer dymovodu.

Foto z montáže spoločného komínu pre spotrebiče na plyn je vo fotogalérii.
Tabulka vyjadrujúca vlastnosti komínu a kombinácie podmienok prevádzky, pre ktoré je komín vhodný.
Komín s izostatickými hrdlovými keramickými komínovými vložkami pre suchú resp. mokrú prevádzku, pre podtlakovú resp. pretlakovú prevádzku.

CIKO® TEC
Komín spĺňa tieto kombinácie prevádzky
Označenie:                                 A1N1     B2N1        D3P1
Prevádzková teplota                    600 °C    400 °C    200 °C
Prevádzková teplota                    Podtlak   Podtlak     Pretlak
Odolnost proti vyhoreniu sadzí     Ano        Nie           Nie


Druh prevádzky Suchý Suchý a mokrý Suchý a mokrý
Max. stavebná výška 30 m

STATICKÉ SPEVNENIE KOMÍNA

Pri vyššej nadstrešnej časti komína ako 2 metre je vhodné komín staticky vystužiť. Toto vystuženie je možné previesť pomocou výstuže v rohových otvoroch keramickej tvarovky. Do týchto otvorov vložíme sadu výstuže CKOV a zalejeme ju pripravenou zálievkovou zmesou CZS ( je nutné dopredu najskôr vložiť v správnej výške záslepky rohových otvorov ). Týmto vystužením vzniknú štyri železobetónové piliere, ktoré nám výrazne spevnia nadstrešnú časť komína.


Prevedením tohto vystuženia rozhodne nezmeníme technické parametre komína – odvetranie je stále zachované pomocou hlavných vetracích kanálov pri izolácii!!!

DIMENZOVANIE KOMÍNOV

Dimenzovanie komína CIKO

 

 

VIDEO MONTÁŽ KOMÍNOV CIKO 

 

MONTÁŽ CIKO PRAKTIK

MONTÁŽ CIKO 3V UNIVERZAL 

 

|  ĎALŠIE VIDEÁ KU KOMÍNOM CIKO  |

 

 

  • Komíny CIKO
  • Tehly a komíny BAKONYTHERM
  • Vodomerné šachty
  • Polystyrén na zatepletnie
  • Farby laky omietky
  • Stavebné zmesi a hmoty KVK
  • AKCIA BRUK-BET®
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

Anketa

Páči sa Vám nová stránka?

odkaz

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info