Panel používateľa

Ako stavať z Termalici

Stavba domu v určenom stavebnom systéme prináša so sebou veľa ziskov. Po prvé uľahčuje montáž jednotlivých prvkov, po druhé – obmedzuje náklady a zrýchľuje realizáciu investícií.

Stavanie v systéme Termalica umožňuje získanie rovnorodej konštrukcie stavby. Jednotlivé prvky systému sa presne k sebe hodia a zaisťujú vysoké parametre v oblasti termoizolácie. Stavebný systém Termalica sa skladá s pórobetónových tvaroviek, hotových okenných prekladov a dverných nadpraží, stropných elementov a doplňujúcich materiálov. Komplexný systém tvoria takisto debniace a murárske tvarovky ako aj betónové tvarovky určené na stavbu základov stien a stien pivníc.

 

       Termalica

 

Tvarovky Termalica máju tie iste jednotlivé, naplánované a zoptimalizované rozmery: výška 249 mm, dĺžka 599 mm ako aj šírka od 5 do 48 cm. Spotreba tvárnic na 1 m2 steny obnáša len 6,67 kusov. Dodatočne murovanie uľahčujú ergonomické montážne držiaky ako aj spojenie pero-drážka, ktoré skracujú čas stavania steny.

Tvarovky Termalica sa vyrábajú v najvyššej triede rozmerovej presnosti TLMB s maximálnou odchýlkou ± 1,5 mm na dĺžke a šírke.Spájanie tvaroviek vo vodorovných škárach sa robí pomocou tenkovrstvej malty Termalica o hrúbke 1÷3 mm. Zvislý spoj vzhľadom na profilované spojenie pero-drážka nevyžaduje použitie lepiacej malty. Použitie tenkovrstvovej malty zaisťuje rovnorodý povrch steny a neznižuje tepelno-izolačné schopnosti múru.

Z tvaroviek Termalica môžeme stavať múry jednovrstvové bez nutnosti dodatočného zateplenia ako aj viacvrstvové.

Jednovrstvové steny vykonávame z tvaroviek s najnižšou objemovou hmotnosťou - Termalica 300, 350, a 400 o hrúbke 48, 40 a 36,5 cm.

Jednovrstvový múr sa charakterizuje krátkym obdobím vytvorenia a garantuje vysoké parametre tepelnej izolácie. Najteplejšia jednovrstvová stena v systéme Termalica z tvarovky o hrúbke 48 cm, zaisťuje dokonalý koeficient tepelnej vodivosti U=0,173 W/m2K. Dvojvrstvové steny sa skladajú z časti nosnej konštrukcie tvorenej obyčajne z tvaroviek typu Termalica 500, 600 a 700 o hrúbke 20 a 24 cm ako aj vrstvy tepelnej izolácie z dosiek z minerálnej vlny alebo polystyrénu o hrúbke 12÷15 cm.

Trojvrstvové steny máju dodatočne vrstvu krytia o hrúbke 9÷12 cm vytvorenú z pórobetónových tvaroviek alebo keramickej tehly. V prípade fasády z kameninovej tehly je nutné urobiť ventilačnú medzeru o hrúbke 3÷4 cm medzi izoláciou a vrstvou krytia.

Steny z tvaroviek Termalica tvoria rovné a hladké priečky, ktoré vo vnútri sa upravujú omietkou a hladkou povrchovou vrstvou o hrúbke približne 5-10 mm, vonku sa používa tradičná minerálna omietka , alebo tenkovrstvová dekoračná omietka. Hladký povrch stien z murovacích tvaroviek umožňuje priame lepenie keramických obkladov bez potreby vyrovnávania povrchu.Ľahké vykonávanie drážok pomocu tzv. drážkovača urýchli inštalácie vody , elektriny , plynu , alebo kanalizácie .

Steny z pórobetónu charakterizuje vysoká paropriepustnosť, ktorá má prospešný vplyv na mikroklímu vo vnútri miestnosti ako aj najnižšiu rádioaktivitu zo všetkých murovacích materiálov. Okrem toho pórobetón vykazuje antiseptické vlastnosti, čiže zabraňuje vývoju plesní a húb na povrchu muriva.

Priečky postavene z tvaroviek Termalica sú úplne nehorľavé a zaisťujú vysokú ohňovzdornosť.

  • Komíny CIKO
  • Tehly a komíny BAKONYTHERM
  • Vodomerné šachty
  • Polystyrén na zatepletnie
  • Farby laky omietky
  • Stavebné zmesi a hmoty KVK
  • AKCIA BRUK-BET®
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

Anketa

Páči sa Vám nová stránka?

odkaz

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info