Priečky a výstuž podokenných otvorov
Priečky stávame z tvaroviek Termalica o hrúbke 10 alebo 12 cm, obyčajne po postavení nosných obvodových a vnútorných stien. Spojenie priečok s konštrukčnými stenami vykonávame pomocou spojky LP30 s nehrdzavej ocele v počte minimum 4 kusy na úrovni podlažia. Miesto priečok treba určiť už na etape stavania nosných stien, na základe projektovej dokumentácie. Počas murovania konštrukčných stien, pozdĺž prechodu priečok, v každú druhu alebo tretiu škáru vkladáme rovinnú spojku LP30, takým spôsobom aby polová spojky vchádzala do vnútra priečky. Potom počas stavania priečky pridávame tvarovky a spájame stenovou sponou LP 30 pomocou lepiacej malty v horizontálnej škáre.
V prípade zmeny polohy priečky vzhľadom k skôr naplánovanej alebo keď v hlavných stenách neboli zaplavene kovové spony, spojenie oboch stien vykonávame pomocou stenovej spony LP30 v podobe písmena „L", ktorú pripevňujeme k tvarovkám pomocou klincov alebo klinov na upevnenie. Pred postavením priečky treba v mieste ich postavenia položiť izoláciu z lepenky alebo fólie o šírke pása väčšej o 30 cm od hrúbky steny. Prvú vrstvu tvaroviek ukladáme na obyčajnej cementovej malte, vyrovnávame ju do úrovne škáry nosnej steny.
Tvarovky priečky stávame pri nosnej stene, a nakladáme lepiacu maltu na zvislú časť oboch stien. Po ustabilizovaniu tvaroviek prvej vrstvy, brúsení a odstránení prachu, začíname murovanie tvaroviek ďalšej vrstvy na tenkovrstvovej malte Termalica. Treba pamätať o spájaní dielcov vo vrstvách z presunutím najmenej o 10 cm. Medzi povalou a priečkou treba nechať medzeru o hrúbke 1-2 cm, ktorú vyplníme montážnou polyuretánovou penou.
Výstuž podokenných otvorov
V podokennej oblasti sa nachádza napätie nevhodne rozložené, ktoré môže pôsobiť vznik prasklín pod oknami. Vzniknutí prasklín môžeme zabrániť pomocou vhodného dodatočného zosilnenia konštrukcie múry, používajúc k tomu výstuž v ložnej škáre pod oknom.
Vystužovanie môžeme urobiť z prefabrikovaných rovinných priehradových nosníkov (na príklad Murfor), ktoré treba umiestniť v tenkovrsvovej malte pod poslednou vrstvou tvaroviek v okne. K vôli tomu označujeme na múre polohu okenného otvoru, nakladáme lepiacu maltu Termalica, vkladáme v škáru výstuž priehradoviny a opäť pri murovaní tvaroviek nakladáme maltu. Iným spôsobom vystuženia vrstvy podokennej je uloženie dvoch rebrovaných prútov o 8 mm v medzerách vyplnených cementovou maltou. Medzery o hĺbke približne 3 cm je najľahšie urobiť pomocou rydla, preťahujúc ho pozdĺž pripevnenej na múre drevenej laty. Potom medzery vypĺňame cementovou maltou a zaplávame v ňom prúty výstuže. Bez ohľadu na použité riešenia, výstuž ložných škár treba predlžiť poza okraj okenných otvorov, najmenej o 50 cm z každej strany.