Komínové systémy CIKO

 

 

Spoločnosť Prefabetón Diviaky je významným predajcom komínových systémov CIKO ktorých história začala už v roku 2002. Od svojho zriadenia sa zaoberá vývojom, výrobou  komínových systémov.  Systém CIKO v roku 2004 predstavil  osobitý komínový systém CIKO 3V UNIVERSAL, ktorý bol vyvinutý na základe  skúseností a znalostí v obore komínových technológií a stavebníctva, inšpirovaná požiadavkami stavebných firiem i jednotlivých staviteľov získať klasický kvalitný tehelný komín s jednoduchou výstavbou.

Tento komínový systém si už od svojho začiatku vybudoval silnú pozíciu na trhu pre unikátne riešené tehelné tvarovky obvodového plášťa, tak typické pre komíny CIKO ( CIhelné KOmíny ).

no-wm-ciko-kominy
Od roku 2008 systém CIKO  uviedol na trh originálny komínový systém CIKO TEC z izostatických vložiek, výnimočný pre svoju univerzálnosť použitia a ideálne vyriešený prívod vzduchu komínovým telesom ku spotrebiču.

PREČO KOMÍNY CIKO

Výborný ťah komínov CIKO

Výborný ťah komínov CIKO zaručujú vnútorné šamotové vložky kruhového prierezu najvyššej možnej triedy a prvotriednej kvality, kvalitná tepelná izolácia a správne dimenzovanie vnútorných vložiek.

Odolnosť voči korózii a vlhkosti

Odolnosť voči korózii a vlhkosti zaručuje vysoká kvalita a najvyššia trieda vnútorných šamotových popr. plastových vložiek systému. Vďaka dokonalému spoju jednotlivých vložiek vytvoríme celistvé a dokonale tesné vnútorné teleso, ktoré v kombinácii s vysoko kvalitnou tepelnou izoláciou a systémom zadného celoplošného odvetrania, absolútne eliminuje vplyv vlhkosti na prevádzku a životnosť komínu. Tieto vlastnosti dovoľujú poskytnutie 30-ročnej záruky komínového systému CIKO

Súčinnosť s okolitým keramickým murivom

Vďaka tvarovke obvodového plášťu vyrobenej z kvalitnej keramiky nám nedochádza k problémom pri omietaní styku komína a okolitého keramického muriva. V prípade použitia komínu s iným obvodovým plášťom než tehelným tu môže dochádzať k prasklinám v omietke.

Absolútna univerzálnosť systému

Absolútna univerzálnosť systému je daná tým, že väčšina jednotlivých prvkov komínového systému CIKO (napr. päta, tvarovka, dvierka, mriežky atď..) je použiteľná pre všetky priemery a typy komínov CIKO. Ďalej skutočnosť, že systém CIKO TEC je certifikovaný na všetky druhy palív a všetky typy prevádzok nám umožňuje v budúcnosti na tento komín pripojiť napr. namiesto kotlu na tuhé palivo kondenzačný kotol a nemusíme pritom pristupovať k žiadnemu zložitému a drahému vložkovaniu – už teraz šetríte peniaze

Jednoduchá montáž systémov CIKO

Jednoduchá montáž systémov CIKO je daná presnou výrobou jednotlivých prvkov a vďaka ich nízkej hmotnosti nie je problém s manipuláciou kdekoľvek na stavbe. Podľa logického a jednoduchého montážneho návodu dokáže každý stavebník komín CIKO bez problémov a v krátkej dobe zostaviť – jedná sa o jednoduchú stavebnicu založenú na princípe klasického murovania.

Cenová dostupnosť

Cenová dostupnosť komínov je dnes pre každého stavebníka jedným z dôležitých kritérií pri výbere systému. Priaznivá cena s materiálovým riešením (tehelná tvarovka) v tej najvyššej možnej kvalite je hlavným dôvodom prečo komíny CIKO majú stále viac priaznivcov ako medzi realizačnými firmami tak aj medzi investormi.

 

VÝHODY KOMÍNOVÝCH  SYSTÉMOV CIKO


  • Komínové systémy CIKO® sú určené pre všetky druhy palív – pevné, kvapalné a plynné a všetky druhy spotrebičov.
  • Špeciálna konštrukcia tvaroviek a unikátny systém celoplošného odvetrania komínového telesa zaisťuje optimálnu funkciu komínu.
  • Variabilita systému umožňuje postaviť ľubovoľný počet prieduchov, pri ľubovoľnej kombinácii priemerov a typov vnútorných vložiek. Jednotné tvarovky obvodového plášťu pre ľubovoľný počet, priemer i typ prieduchov.
  • Konštrukcia systému a váha jednotlivých prvkov umožňuje jednoduchú a úspornú montáž, ktorú je schopný zaistiť jeden človek pri ľubovoľnom počte prieduchov.
  • Použitý materiál (keramická tvarovka obvodového plášťa) zaisťuje súčinnosť s okolitým keramickým murivom a umožňuje bezproblémovú povrchovú úpravu klasickým omietaním.
  • Záruka 30 rokov.